Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak a zase jsem tady,

jdu Vám popovídat o tom, jak se svojí paničkou chodíme spolu na procházky. Každý pátek  jsem od rána nervózní a čekám, kdy páníček už nastartuje auto.  Těším se, jak s ním zase pojedu na nádraží pro přijíždějící paničku.

 

 

Obrazek

Musím sice ještě počkat, než oba nakoupí a dojedeme domů. Pak už s radostí očekávám na postroj a vodítko. Chodíme spolu po okolí, já svým čumáčkem objevuji různé vůně a pachy. Panička zase sleduje okolí a kochá se přírodou.  Po celotýdenní práci je to pro ni balzám. Při těchto procházkách sleduje okolní přírodu a vím, že ji to velmi těší.

Jen mne začíná rmoutit, že jsou tu lidé, kteří nám krásu a příjemné pohlédnutí na tu krásu kazí. A nejen kazí, přímo ji ničí.

Měli jsme tam kde nyní žiji, krásnou procházku co vedla po turistické značce, a představte si, tuto cestu mezi poli nikdo neudržoval. Tady mne těšilo vnímat vůni a sledovat srnčí ve vzdálenosti, abych je nerušila. V létě, kdy je hodně klíšťat, tam na té cestě vyrostla tráva, a nikdo ji nebyl schopen za celé léto posekat. Na podzim nám místní oráč cestičku celou zoral. Bylo to pro něj jednodušší, než ji posekat. Nyní nemáme kudy jít ani my, ani turisti, kteří tudy rádi chodili. S paničkou jsme tuto pěknou procházku museli vzdát, protože jdeme buďto hlubokým oraništěm a nebo po rozbláceném poli. Škoda, že tu takoví lidé jsou mezi námObrazeki.

 Panička se zahloubala nad místní mapou, a objevila příjemnou procházku po modré značce lesem. Vede tu i cyklistická trasa pro sportovce. V loni jsme tam spolu chodily celé léto. Je to příjemná dlouhá procházka. V létě stromy poskytují mému kožichu příjemný stín, a tak mi není tak velké teplo. Na podzim jsem tu s paničkou trávila příjemné chvilky při hledání hub. Sice mi byly příjemné procházky hlavní cestou a do lesa se mi moc nechtělo. Zdráhala jsem se, ale po čase mne ukecala, a já zase našla nové vjemy pro můj zvědavý čumáček. A páni, našla tu krásné a velikánské hřiby. Prakticky nebylo víkendu, abychom nedonesli domů nějaké houby. Představte si, páníček se jich přejedl v polévce a od té doby jej nemůžeme přesvědčit na jakoukoliv houbu v jídle.

To krásné potěšení nám zkazili zase lidé. Jeden pátek Vám jdeme naší oblíbenou cestou a co panička nevidí. Označené stromy k vykácení. Pak hodně nachumelilo,  a my chodili po vesnici a blízkém okolí. Když jsme se spolu zase vrátily na procházku zase naším lesem…. úplně se zhrozila. Byl tu proveden výsek označených stromů….. podívejte se, jakou hrůzu tu napáchali. Paničce zesmutněl pohled na les a na ty hromady dřeva, které se nakupily kolem cesty, kde spolu chodíme. A to je vyfocen jen jeden kousek lesa, opodál jsou další dvě takovéto planiny.

 

Obrazek

 

I přes tyto neskutečné hrůzy stále rády obě tímto lesem chodíme. Je tu příjemný chládek a i místa prosluněná teplým sluncem. Jsou tu příjemné pohledy, které příjemně uklidňují a vůně, které lahodí mému čumáčku.

 

 

Obrazek

A nejen to, objevily jsme spolu po cestě ještě jednu nečekanou podívanou. Jakýsi okázalý, kdosi neznámý, si dokonce vytváří ve stromech zvláštní díry. Kdyby jste viděli ten strom. Vlastně jej uvidíte, nemohly jsme ten strom minout a nenafotit tu zkázu.

 

Obrazek

 

 

Připravily jsme Vám proto vědomostní kvíz.

Víte, kdo toto těmto stromům provedl?

 

a)      člověk, který si tvoří smolné louče…..

b)      bobr, co si brousí zoubky ……

c)      datel černý …….

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Procházky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář